काठमाडौं– आइडिया स्टुडियो नेपालले आफ्नो विभिन्न सिजनका उद्दमीहरुको उत्पादन प्रोडक्ट लन्च कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । बिहीवार काठमाडौं मोडल कलेज, बागबजारमा सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा आइडिया स्टुडियो सिजन ४ का आइडिएटर अंशु प्रधानको व्यवसाय मम्मी एन्ड जेमी, आइडिया स्टुडियो सिजन ७ का आइडिएटर आशुतोष गोल्यान र मोनिका श्रेष्ठको व्यवसाय देसना र आइडिया स्टुडियो सिजन ३ का आइडिएटर रजिना अवालेको व्यवसाय समाह ज्वेलरी एन्ड क्राफ्टको प्रोडक्ट लन्च गरिएको आइडिया स्टुडियोले जानकारी दिएको छ ।

मम्मी एन्ड जेमी व्यवसायले गर्भवती महिला, आमा र जन्मेदेखि १० महिना उमेरका बालबालिकाको लागि उच्च गुणस्तरको कपडाहरू उत्पादन गर्दछ। अहिलेसम्म मम्मी एन्ड जेमीले गर्भवती महिलाको बदलिँदो शरीरको आकार र स्तनपानका विशेषताहरूलाई सहयोग गर्ने गर्भावस्थाका लागि उपयुक्त कपास, रेयन, रिब र अन्य कपडाहरू प्रयोग गर्दै आएको छ । व्यवसायले १०० प्रतिशत बसको फ्याब्रिक्स, हेम्प, अर्गानिक कपास, लिनेन र प्राकृतिक फाइबरबाट बनेका कपडाहरू प्रयोग गर्छ । ती कपडा बच्चाहरूको संवेदनशील छालाका लागि उत्तम मानिन्छ ।

समः ज्वेलरी एन्ड क्राफ्ट्सले अर्धबहुमूल्य ढुङ्गा, काँच, सेतो धातु, पीतलको तार, काठ, शेल चिप्स, धागो र पोते बीडहरूबाट बनेका हस्तनिर्मित गहनाहरू बनाउँछ । कम्पनीले सन् २०१३ मा नेपाली उत्पादनलाई नेपाली जनतामा उचित मूल्यमा प्रवर्द्धन गर्ने लक्ष्यका साथ आफ्नो उत्पादन र प्रवर्द्धन सुरु गरेको थियो । यसले सस्तो मूल्यमा सुनका गहनाहरूको विकल्प उपलब्ध गराउने लक्ष्य राखेको छ । यी हातले बनाएका गहनाहरू हुन् जुन नेकलेस, ब्रेसलेट, औंलाको औंठी, कपाल क्लिपहरू, बुकमार्कहरू, टाई पिनहरू, एङ्कलेटहरू,र पेन्डन्टहरू छन्।

देसना संसारभर घरेलु, स्वच्छ, स्वादिष्ट अचार र अन्य खाद्य पूरक उपलब्ध गराउन सक्ने उद्देश्य बोकेको नेपाली ब्रान्ड हो । देसनाले लप्सीको अचार, टिमुर छोप, डल्ले खुर्सानी अचार र आँपको अचार उत्पादन गरिरहेको छ ।

देसनाले १५ गृहिणीहरूसँग साझेदारी गरेको छ र विश्वभर घरेलु अचारको सबैभन्दा मनपर्ने ब्रान्ड बन्ने लक्ष्य राखेको छ। देसना हाल दराज, ग्यापु, फार्म शप, डेली ग्रोसरी, रासन मार्ट, केशरिया स्वीट्समा उपलब्ध छ र यसको उत्पादन अमेरिका, अष्ट्रेलिया र भारतमा निर्यात गरिन्छ ।

आइडिया स्टुडियो नेपालले आफ्नो विभिन्न कार्यक्रमको मार्फतबाट देशको ७ वटै प्रदेशमा १६ देखि ६७ वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिहरूको व्यापक सहभागिता जुटाउन सफल भएको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय