काठमाडौं– बेलायतको लन्डनस्थित नेपाली दूतावासको संयोजनमा शनिबार बेलायतमा रहेका विभिन्न नेपाली संघसंस्थाका प्रतिनिधिबीच एक बैठक सम्पन्न भएको छ । गैरआवासीय नेपाली संघ युकेसहित करिब ६० नेपाली संघसंस्थाको उपस्थिति रहेको बैठकमा नेपालमा बढ्दै गइरहेको कोरोना रोकथाम र नियन्त्रणका लागि पहिलो चरणमा सयवटा अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर नेपाल सरकारलाई सहयोग गर्न घोषणा गरिएको छ ।

बैठकलाई सम्बोधन गर्दै बेलायतका लागि नेपाली राजदूत लोकदर्शन रेग्मीले विदेशबाट सबैले सक्दो सहयोग गरिरहेको भए पनि गैरआवसीय नेपाली संघ युकेको पहलमा कम्तीमा सयवटा अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर पठाउन पहल गर्न आग्रह गरेका थिए ।

उनले नेपाल पठाउन र त्यहाँ वितरण गर्न नेपाली दूतावासले सहयोग र समन्वय गर्ने हुँदा ढुक्क भएर सहयोग अभियान थाल्न अनुरोध गरे । साथै उनले सहयोग अभियानमा सामग्री सोचेभन्दा बढी नै जम्मा पार्न सकियो भने आवश्यक परे हवाई चार्टर्ड गर्न पनि दूतावासले पहल गर्ने बताए ।

यस्तै गैरआवसीय नेपाली संघ युकेका पूर्वअध्यक्ष एवं समाजसेवी सूर्य गुरुङले आपतका बेला विदेश बस्ने नेपाली एकजुट हुने गरेको सुनाए । सन् २०१५ मा नेपालमा भूकम्प जाँदा नेपाली दूतावास लन्डनले नेपाली संघसंस्थालाई एकबद्ध गराएर सहयोग पठाइएको उनले स्मरण गराए । उक्त समयमा गुरुङकै पहलमा ६ लाख आर्थिक सहयोग नेपाल पठाइएको थियो ।

गैरआवासीय नेपाली संघ युकेका अध्यक्ष पुनम गुरुङले देश रोइरहेको बेला हामी हाँस्न सक्दैनौं भन्दै यो विपतमा सबै एकजुट हुन आग्रह गरिन् । बैठकमा विभिन्न संघसंस्थाका प्रतिनिधिले आ–आफ्नो संस्थाबाट कम्तीमा एउटा अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर सहयोग दिने प्रतिबद्धता जनाए । संघसंस्थाले एक–दुई दिनभित्रै आफूले घोषणा गरेको रकम जम्मा गरी एक हप्ताभित्र सामग्री नेपाल पुर्याउने र त्यसका लागि एउटा सानो कार्यदल पनि घोषणा गर्ने अध्यक्ष गुरुङले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय