काठमाडौं– मुलुककै प्रभावशाली बिमा कम्पनी नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीले सुरक्षित जीवन बिमा योजनाको व्यापक सफलतापछि अझ परिस्कृत रुपमा ‘नौलो सुरक्षित जीवन बिमा योजना’ नामको सावधिक जीवन बिमा ल्याएको छ । नेपाल लाइफले ग्राहकको आवश्यकता तथा चाहना अनुसारका बिमा योजनाहरु बजारमा ल्याउने क्रममा यो नौलो सुरक्षित जीवन बिमा योजना अघि सारको जनाएको छ ।

१८ देखि ७० वर्षसम्मको कुनै पनि स्वस्थ व्यक्तिले बिमा गर्न सकिने नौलो सुरक्षित जीवन बिमा योजनामा आम्दानीको आधारमा अधिकतम बिमांक छनोट गर्न सकिने कम्पनीले विज्ञप्तिमा जनाएको छ ।

यस योजना अन्तर्गत बिमितले बिमालेख चालु रही बिमा अवधि समाप्ति मितिसम्म बिमित जीवित रहेमा ‘बिमालेखमा उल्लेख भएको बिमांक रकम र आर्जित बोनस’ बिमा अवधि समाप्तिमा एकमुष्ठ पाउने छ । त्यसैगरी, बिमालेख चालु रही बिमा अवधिभित्र जुनसुकै कारणबाट (बिमालेख अन्तर्गत नपर्ने जोखिमहरु बाहेक) बिमितको मृत्यु भएमा ‘बिमांक रकम र आर्जित बोनस’ एकमुष्ठ प्रदान गर्ने कम्पनीले उल्लेख गरेको छ ।

दुर्घटना मृत्यु लाभ सुविधा थप लिएको छ भने चालु बिमालेख अन्तर्गत बिमा अवधिभित्र बिमितको दुर्घटनाको कारणबाट मृत्यु भएमा ‘बिमालेखमा उल्लेख भएको बिमांक रकम, दुर्घटना मृत्यु लाभसुविधा बापतको बिमांक रकम र आर्जित बोनस रकम’ एकमुष्ठ भुक्तानी पाइनेछ । त्यसैगरी, दुर्घटना मृत्यु लाभ तथा अपांग अशक्त सुविधा लिएको छ भने बिमालेख चालु रही बिमा अवधिभित्र बिमितको दुर्घटनाको कारणबाट स्थायी अंगभंग भई स्थायी अशक्तता भएमा ‘बाँकी बिमाशुल्क भुक्तानीमा पूर्ण छुट दिइनुका साथै अपांग अशक्त सुविधा बराबर रकम मासिक १२० समान किस्ता’मा अपांग अशक्त बिमितलाई भुक्तानी उपलब्ध गराइने कम्पनीले जनाएको छ ।

यस नौलो सुरक्षित जीवन बिमा योजना अन्तर्गत वार्षिक रुपमा बिमाशुल्क भुक्तान गर्दा कम्पनीले १ प्रतिशतसम्म छुट प्रदान गर्नेछ । बिमितको आवश्यकता तथा सुविधालाई मध्यनजर गर्दै यस बिमा योजनामा ३ वर्षको बिमाशुल्क भुक्तान गरी ३ वर्ष पूरा भइसकेपछि समर्पण मूल्य प्राप्त हुने तथा बिमालेखलाई धितो राखी समर्पण मूल्यको ९० सम्म ऋण सुविधा लिन सकिनेछ ।

नेपाल लाइफले समयसापेक्ष प्रविधिमैत्री सेवा प्रदान गर्दै आइरहेको जनाएको छ । नेपाल लाइफको बिमा शुल्क (प्रिमियम) विभिन्न डिजिटल पेमेन्ट सिस्टम तथा डिजिटल वालेटबाट कुनै पनि ठाउँबाट जुनसुकै समयमा भुक्तानी गर्न सकिने सुविधा छ ।

नेपाल लाइफको प्रिमियम डिजिटल वालेटहरु इ–सेवा, खल्ती, कनेक्ट आइपिएस, फोन पे, आइएमई पे तथा प्रभु पे लगायतबाट अनलाइन भुक्तानी गर्न सकिन्छ । ग्राहकको हितलाई ध्यानमा राखी कम्पनीले समयसापेक्ष आवश्यकता अनुसार सेवा तथा सुविधामा परिमार्जन एवं परिष्कृत गर्दै लैजाने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय